Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zaháníme zánět, abychom mohli kastrovat

18. 6. 2008

Po kontrole v pátek, kdy byla Arwence píchnuta injekce s hormonama, aby jsme zahnali zánět, jsem šla v úterý se strachem k veterináři. Netušila jsem, jakým způsobem se bude pokračovat. Vždyť Arwen stále teče z cecíku po zmáčknutí krvavý hnis, i když je ho podstatně méně.

V čekárně seděla milá rotvajleři a dva lidé s kočičkou, já se nahlásila u sestřičky a chvilku okukovala obojky a vodítka, které nabízejí v prodejně přímo v čekárně. Po chvilce mě napadlo jít si ven zakouřit, ale cestou jsem narazila na fenku anglického setra Elišku, kterou jsme měli poznat už dříve a víme, že je to hafan jedné ze sestřiček, která tam ale dnes nebyla. Přejeli ji na poli traktorem a má ošetřenou přední nožičku. Při příchodu se vyhřívala venku na sluníčko a měla límec, aby si nelízala ránu. Nyní ležela vedle sundaného límce a vesele si lízala ránu. Pokoušela jsem se jí límec znovu nandat, ale mrška měla natrénované sundání během pár vteřin. Tak jsem šla pro pomoc a narazila jsem na pana doktora. Elišku jsem nabonzovala, pan doktor jí obratně límec nasadil a přivázal kusem obvazu, co se válel kousek dál a sestřička jí šla znovu opatlat novu tekutým obvazem. Mě mezitím vzal doktor do ordinace a začala vyšetřování.

Arwen už se tolik nebála. Doktor mi potvrdil, že zlepšení je tam opravdu a zeptal se, kolik nám ještě zbylo těch antibiotik. Já na to, že jsme si vzali jeden ve čtvrtek večer, po první návštěvě u nich, pak v pátek ráno a večer jsme už byli u něho a to jí píchnul ty hormony a já myslela, že antibiotika už ne. Jenže pak doktor se plácnul do čela, něco počítal na kalkulačce a pak přinesl ze skladu léku další tři platička antibiotik s tím, že jí mám dávat 1,5 po dvanácti hodinách a za týden na kontrolu.

Se mi teda hodně ulevilo. Dokonce to nebylo ani tak drahé, jak jsem si původně myslela....asi kvůli tomu, že jsem nabonzovala Elišku :-D

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla navštívit jiného veterináře, kde mi Arwenku konečně léčí. Určitě jí tam i nechám kastrovat. Jen kdyby si už zánět řekl, že u Arwen zůstat nemůže a vzal nohy na ramena. Snad ho těma antibiotikama vyženeme.