Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nejspíš falešná březost :-(

11. 3. 2008

Začátek Arwenky problému sahá už asi po prvním hárání...jak asi většina z vás ví, když fena hárá, zvětší se jí...ehm...sakra jak to mám nazvat, aby nevyznělo ani vulgárně ani moc infatilně...no, říkejme tomu obyčejně přirození. Jenže po hárání by se mělo všechno vrátit do normálu, což u Arwen proběhlo jen částečně.

Obrazek
tady "to" jde vidět


Náš pan veterinář povídal, že to nic není a pokud nemá (jako že neměla) jakékoliv další příznaky něčeho neobvyklého, abychom si nedělali těžkou hlavu. Že je mladá a že se v ní bouří hormony. Arwen opravdu nic nebylo...

30. prosince začala hárat podruhé. Průběh hárání byl naprosto čítankovým příkladem. Nic nebylo neobvyklé a já všude povídala, jak šikovnou to fenku máme. Že falešná březost nám nehrozí, protože Arwen má takových aktivit, že nemá čas myslet na nějaké štěnda apod.

Po hárání jsme šli k vetovi na běžné očkování a jelikož Arwen občas nějakému tomu hafanovi voněla a i cecky měla trochu nateklé, k tomu se jí opět to přirození nevrátilo do původního stavu - teda tak jak to mají všechny ostatní feňule. Zkrátka mi to vrtalo hlavou, že je to nějaké divné, či co. Opět mě pan vet ubezpečil, že pokud žere, venku běhá, netahá si hračky, neteče jí mlíko (resp. něco z cecíků), a hlavně řekl, pokud nemá výtok - je všechno o.k. Že je jenom mladá a že se v ní bouří hormony. Taky řekl něco o hypersexualitě...ještě jsem si dělala legraci, že Arwenka je po paničce.

No jenže minulý týden v pátek 7.3. se zvedla z pelíšku a já uviděla výtok. Čirý a nepáchnoucí výtok. Omrkla jsem tedy hned cecíky a tam teda nic. Řekla jsem si, že v sobotu tam veterinář stejně není a že jdeme na výlet na Karlštejn, určitě jí budu ještě den dva pozorovat. V sobotu byla v pohodě, normálně běhala, večer se nabaštila...

Jen v neděli jsme si se Standou všimli opět výtoku. Tentokrát ale čirý nebyl. Měl hnusně zelenožlutou barvu a děsivě se táhnul. To si myslím vylekalo i největšího flegmatika. I skočila jsme na net na web VETCENTRA, kde vím, že se lidi ptají na problémy miláčků a pročítala každý dotaz, který se k této problematice jen blížil. Všude bylo napsáno: "pokud má fena výtok, ihned k veterináři. Může se jednat o zánět dělohy".

Hned v pondělí ráno tedy Standa vyrazil za MVDr. Volfem a vysvětlil mu, co se děje. Veterinář Arwen prohlédl, opět se ptal na tisíce a jednu otázku a nakonec je poslal domů s jedněma práškama na zastavení čehosi, co se nejspíš dá srovnat s falešnou březostí a druhýma na to, abych po těch prvních nezvracela. Prášky jí dáváme, výtok nepozorujeme, v pátek jdeme na kontrolu.

Chtěla jsem se s vámi o to podělit, neboť mám strach, aby veterinář něco nezanedbal. Neudělal jí ani sono. Žádné klasické příznaky falešky nemá a já mám dokonce i informace o jedné fence, u které zánět dělohy zanedbal. Jedná se o NKO Bibi. Tu taky poslal domů s faleškou a za chvíli ji za pět minut dvanáct zachraňovali v Hořovicích...

Vím, poradíte mi, ať si zajdu k jinýmu vetovi a popravdě o tom silně uvažuji. Možná přímo MVDr. Láznička (či tak nějak se ten doktor specializovaný na psí gynekologii jmenuje). Přesto ale stále váhám - ani nevím, proč. Snad strach, že by to opravdu mohlo být něco vážného.