Jdi na obsah Jdi na menu
 

Arwen v hasičárně

2. 11. 2007

Tento víkend se sice neděla žádná plánovaná akce, protože i coursing naplánovaný s Citou a Katkou odpadl - byla prý hodně promáčená dráha. Ale nuda opravdu nebyla.

V pátek se stalo něco, na  co v životě nezapomenu...z práce jsem vypadla brzo, vzala Arwen na procházku (šla i Zuzka s Bibinou a David s Deborou, cestou jsme potkali na krátký pokec i Terezu s Aishou a Míšu s Maruškou), pak rychle domů, převlíkla jsem se a mazala na autobus do Berouna. Měla jsem tam totiž třídní sraz. Ten probíhal suprově, takže jsem si ani nevšimla kolik je hodin - asi v jedenáct mě odvezl Honza s Patricií do Králováku - za to jim moc děkuji :-). Klasicky jsem vyfuněla do toho našeho čtvrtého patra a koukám na naše vchodové dveře - byla tam cedulka. V duchu jsem si říkala, že je to vzkaz od sousedů, že Arwen vyváděla. Není totiž moc zvyklá čekat večer doma. Jenže na kusu bílého papíru stálo: „VÁŠ PES JE U HASIČŮ V KRÁLOVĚ DVOŘE, VOLEJTE OPERAČNÍ STŘEDISKO PČR“ a za tím bylo telefonní číslo.

Samo že jsem tam hned volala - ozvala se mi Policie ČR. Policajti po telefonu mi naznačili, že jsem v tom zmatku nezamkla a ta naše zrzka si otevřela a zdrhla. Zpátky do bytu jí dát nemohli, protože by si s největší pravděpodobností otevřela znovu a na ani na Standu číslo neměli. Taky mi pověděli mi, kde hasiči sídlí a já vyrazila v noci do části Králováku, kde se bojím jít i za bílýho dne. Celou cestu mi běželo hlavou, co se jí mohlo všechno stát a jestli je vůbec v pořádku. Taky jsem zavolala Standovi a vylíčila mu, co se stalo. Byl na cestě z práce autobusem. Nikdo mě cestou nepřepadl, takže jsem dorazili k hasičárně. Tam si mě hasiči podali!!! Vyprávěli, jak jim po osmé zavolali policajti, že mají jít chytat zatoulaného psa. Prý jí naháněli min. dvě a půl hodiny kolem sídliště. Když už jí chytili vysmekla se a zdrhla, jednou jim prý taky utekla z auta. Když už jí chtěli uspat, povedlo se a celou vystresovanou jí odvezli. Arwenku dali do kotce, kde se klepala jak osika. Tak vystresovanou jsem jí ještě neviděla a myslím že ani dlouho neuvidím. Když mě viděla skákala radostí, nechala si nandat obojek s vodítkem a chtěla okamžitě odtamtud.

Samo že pokuta mě neminula. Ještě že hasiči pochopili, že se stalo mojí hlavou děravou, jinak je pes v nejlepších rukách - dali mi tu nejnižší částku, i když i já si myslím, že odchyt naší Arwenky zdaleka nebyl nejjednodušší.

Hasič nás po vypsání nějakých lejster naložil do auta a hodil domů. Standa dorazil chvilku za námi. Další sodu jsem schytala od něho, protože když Arwen utekla, nezavřela za sebou dveře, tudíž mohl někdo něco ukrást. Nic naštěstí nechybělo.

Arwen se u nás drží teďkom jako klíště - aspoň něco dobrého na tom je.

Jo, a mluvila jsem dva dny potom se sousedkou - ta se mi přiznala, že policii zavolala ona, protože si myslela, když viděla otevřené dveře, že nás vykradli, my tam ležíme mrtví a pes utekl. Asi bych udělala to samé.

a rada nakonec - ZAMYKEJTE BYT, KDYŽ TAM MÁTE ŠIKOVNÉHO PSA.