Jdi na obsah Jdi na menu
 

Arwen u veterináře

3. 10. 2007

Celá neděle byla flákací. Polehávali jsem všichni v pelíšku a vůbec nikam se nám nechtělo. Maximálně tak se zvednout k jídlu. A jak jsme tak ležely v posteli a já drbala Arwen, nahmatala jsem, že jeden cecík má zduřelý. Tak jsem ho prohmatávala víc a najednou mi vystříklo mlíčko. Měla zduřený pouze ten jeden, takže falešnou březost nebo něco podobného bych netipovala. No, ještě že jsem měli naplánovaného toho veterináře.

Arwinky pan doktor MVDr. Volf má v neděli otevřeno od 18:00 do 20:00, takže jsme před šestou vyrazili směr Beroun (to je fakt kousíček od nás).

U ordinace bylo spoustu pejsků (retrívr, labrador, ovčák, staford, bígl atd. ). Jenže Arwen asi cítí, že se něco děje a nechce si vůbec hrát. Jenom se tak klepe a neustále na nás civí. Jako kdyby se ptala, co zase provedla, že jsme jí dovezli sem.

Nakonec jsme se rozkoukali obě dvě a začali jsem se kamarádit. Takže retrívr se jmenoval Speedy (to jménu mu opravdu sedělo - lomcoval paničkou sem a tam) a měl rozřízlou packu. Labrador a ovčou se kamarádit nechtěli. Stafordka byla asi vážně nemocná - prý čtyři dny nežrala a padá na jednu stranu - dostala dokonce kapačku. Bylo nám jí líto. A bígl byl moc veselej a takový má Arwen moc ráda.

No, čekali jsem tam dvě hodiny než jsem přišli na řadu. Mě to teda uteklo, ale Standa se ukrutně nudil.

Pan veterinář jí prohlédl opravdu pečlivě. Kontrola krku a měření teploty se Arwen sice nelíbilo, ale ani sebou necukla. Opravdu statečná holka. Dozvěděly jsem se, že Arwen má zánět průdušnice. Dostala injekci do zadečku - prý protizánětlivou. Zatím je bez teplot, takže recept na antibiotika jsem sice dostali, ale pokud se to do pátku zlepší, nemáme jí je dávat - uff, úleva. S cecíkem to vypadá pouze na bouření hormonů - puberťačka J.

No když jsem tam už byli, zeptala jsem se taky, jak léčit natrhlé ouško. Arwen totiž hrozně ráda běhá křovím a někde si tam asi před měsícem natrhla konec ucha. Stále to krvácí a děsně špatně se to hojí. Pan doktor nám dal dezinfekční vodičku s protikrvácejícím účinkem.

Zaplatili jsem 300,-Kč a jeli do Berouna do videopůjčovny pro nějaký pěkný film na večer.