Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ani faleška, ani zánět...

15. 3. 2008

Já bohužel musela do práce, takže návštěvu absolvoval opět Standa.

Celý den jsem byla jak na trní a každou chvilku v práci koukala na mobil, kdy už mi Standa zavolá, co je tedy s naší princeznou. Až jsem to nevydržela a zavolala jsem mu sama. Byl zrovna u toho veterináře, resp. byl před ordinací a čekal až se Arwen vyčůrá. Jelikož doktor jí chtěl udělat sonografické vyšetření a přes plný močový měchýř tam neviděl :-D No, Arwenka hodila před ordinací i bobana a já se prozatím se Standou rozloučila. Byla jsem ale hodně smutná (i kolegyně si toho všimla a všechno prožívala se mnou), protože se mi Standa do telefonu zmínil, že tam asi něco je.

Za chvilku mi volal zpátky. A pěkně podrobně (jak to já mám ráda) mi vysvětlil, jak veterinář postupoval a co tedy zjistil...

u Arwenky objevil díky sonu "sekret v děloze", teplotu má v normě, děloha není zvětšená, vzhledem k věku feny a problémům podobného rázu již v dřívějšku usoudil, že se nejedná o zánět dělohy ale i tak jí pro jistotu dal antibiotika.

Celá tahle patálie je způsobená tím (což mi bylo vysvětleno již dříve) že Arwence se bouří hormony a vaječníky produkují nějaké hormony víc než by měli. Život to sice neohrožuje, ale mohlo by to způsobit záněty apod.

Za týden jdeme opět na kontrolu. Pokud se to nezlepší a pokud by se to opakovalo, jediný způsob jak tomu předejít je kastrace.

Štěňátka jsme od Arwenky už dávno vzdali. Je bez registrace a rodokmen od chovatelky nejspíš nikdy nedostaneme :-( takže já osobně bych se tomu vůbec nebránila. Problém nastává u Standy. Dlouho s ním vedu diskuzi, zda je vhodné kastrovat fenu jen z naší pohodlnosti a zasahovat jí do přirozeného života. Nenechal si ani vysvětlit, že takové hárání bez březosti je mnohem větší zásah než kastrace. Vždyť fena se každé hárání připravuje na štěňata...no nyní když má Arwenka takové problémy s ním bude snad kloudná řeč a časem bychom dali Arwen vykastrovat. Pochybuji, že se tyto problémy vyřeší časem a cpát do ní po každém hárání antibiotika se mi opravdu nechce.

Nakonec něco přece jenom veselejší...když jsem přišla domů a vítala se s Arwenkou, zjistila jsem, že má něco drsného na bříšku. Okamžitě jsem se podívala...nic tam neměla, ale pan doktor jí vyholil bříško kvůli tomu sonu. Je to vlastně docela samozřejmá věc, ale mě to nějak vůbec nenapadlo...přikládám foto oholeného bříška a taky, jak si Arwen užívá tu péči :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jo a abych nezapomněla...Standa se zapomněl zeptat, zda můžeme s Arwen v jejím stavu na tu licenci coursingu. Tak jsem mu hned volala a pan doktor mě potěšil, protože cituji: "pokud bude mít Arwen zájem o střapeček, nevidím důvod aby neběhala - to jí může jen pomoct". No, pochybuji, že Arwen nebude mít zájem o střapeček, takže v neděli jedeme.