Jdi na obsah Jdi na menu
 

Agátka?

17. 11. 2008

Tak jsem Vám jednoho dne seděla u PC a psala si s kamarády na forum www.mujpes.cz, kde jsem objevila diskuzi s názvem "Amstafka". Musela jsem se tam jít kouknout. Protože, jak mnozí věděli, chystali jsem se k Arwen pořídit i druhou holčičku teriérku typu bull a s největší pravděpodobností by to byla právě amstafka, tj. americký staffordšírský teriér.

Tam se psalo o půlroční amstafce odebrané pro týraní. Zadavatel diskuze byla "Mucholabka". Tu jsem znala z internetu a věděla jsem, že doma chová pár pitbulů. Napsala jsem si o více info a uvažovala.

Ano, můj první plán byl vzít si malilinkaté štěňátko s PP s výborným rodokmenem, určené hlavně na výstavy a snad i nějaký ten sport, které bych si vypiplala odmalinka a s kterým bych si splnila svůj sen. Jenže znám se, vím, že pokud bych neměla jedno štěňě z tisíce, které by se povedlo a které by bylo na výstavách hodně úspěšné, ztratila bych zájem jezdit na výstavy. Navíc nemám ambice chovat a dál tvořit plemeno a to by mi asi těžko někdo dal hodně nadějné štěňě, u kterého by se mohlo pokračovat v chovu. Navíc jsem člověk hrozně nerozhodný a horko těžko bych se spokojila se štěňětem jen z dobré chovatelské stanice. Všude mi něco vadilo. I malé detaily to byli.

Zvažovala jsem i další možnosti. Zvažovala jsem pořízení půlroční fenky k naší Arwen ze všech úhlů a nebyla jsem na to sama. I Standa zvažoval. Nechali jsem si poradit od lidí blízkých, od lidí zkušených. Samozřejmě že obavy byli veliké, nad přijmutím Arwen, nad zdravotním stavem takového pejska i nad její povahou. Všechno jsem zároveň konzultovala s nynější opatrovnicí "Mucholabkou".

Obrazek

A malá holčička, které nikdo zatím nedal to, co má naše Arwenka si mě získala. Povahu, kterou mi Zuzka alias Mucholabka popisovala mi připomínala Arweninu, když jí bylo zhruba stejně. Je balonková, miluje disk, na lidi je zlatá a ze psů má strach. A ten její kukuč...prostě druhá Arwen jen v jiné barvě. Je hnědo žíhaná. Moje sice ne úplně oblíbená barva ale o to tady vůbec nešlo. Navíc silně pochybuji, že se jedná o amstafa. Nejsem sice odborník, ale tahle fenka je víc pitbull než cokoliv jiného. A protože je to stejně voříšek jako je každý pejsek bez PP a dvě pitbulky zní mnohem lépe než jedna a jedna amstafka, rozhodla jsem se změnit plemeno a uvádět naší budoucí Agátku jako pitbula. Hrozná opovážlivost, co?! Nikdy ale Agátka mít štěňátka nebude. Nehodlám dál množit něco, co dané plemeno pouze připomíná. Nejsem zastánkyně štěňat bez PP, ale prostě chci pomoct jedné dušičce, která doplatila na to, že majitele přestala bavit.  Dokonce jsem si kromě tohoto dovolila i změnit jméno naší budoucí holčičky. A to z Agnesky na Agátku. Líbí se nám to víc. Navedla mě na to naše mami. Agí to bude tak jako tak.

Pro Agátku bychom si měli jet koncem listopadu. Přesné datum ještě není stanoveno, všechno visí nad naším stěhováním. do většího a lepšího.  

Fotografie pořízené Zuzkou a zasláné mi naleznete ZDE. Zuzka udělala i dvě videa, kde Agátka blbne s jejím Fredym u pneumatiky.