Jdi na obsah Jdi na menu
 

Agátka žíhaná

6. 12. 2008

Tento text jsem napsala v době, kdy jsme si s Agátkou plánovali společnou budoucnost...osud tomu však chtěl jinak...

Agátka se narodila 19. 5. 2008 někde na Severní Moravě jako amstafka Agnés. Později si její původní majitel, říkejte mu například pan Vomáčka, uvědomil, že Agnéska není to pravé ořechové a že péče o psa nespočívá pouze v koupení granulí z Kauflandu a pouštění psa z klece ven na zahradu.

Obrazek

Vlastně ani nevím, jak to bylo doopravdy, ale nějaké takové info se ke mě dostalo. Co vím ale přesně a co si budu pamatovat do konce života je ten den, kdy jsem se koukla na to forum mujpes.cz kde jsem objevila inzerát na darování půlroční žíhané amstafky. Slovo dalo slovo a já si za pár dní jela pro Agátku. Z amstafky jsem udělala pitbulku a z Agnesky Agátku. A byla naše.

Obrazek

Zatím ji máme pár dní a poznáváme ji. Je ale zřejmé, že je naprosto jiná než Arwen. Živější, hravější, mazanější, dominantnější a hodně mazlivá. Něco je věkem něco je prostě v ní. Máme dojem, že šéfovou bude brzo právě Agátka.

Obrazek

Při výcviku a hrách je mnohem vnímavější a více na nás fixovaná. Určitě bychom se chtěli stejně jako s Arwen věnovat coursingu, ale navíc se budu snažit dostat se s Agátkou i do světa sportovní kynologie.

Obrazek

Nejvíc se ale se Standou těšíme až na jaře vyrazíme na nějaký dogtrekking. Každý si vezmeme jednu a vyrazíme. Snad budou tahat obě, abychom se o ně nehádali.