Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ashley, naše žíhadlo

25. 4. 2009

Dneska je to přesně 105dní, co máme doma Ashley. Z malé žíhané kuličky se vyklubalo nohaté a ušaté torpédo. S Arwenkou vytvořili silnou dvojici a i když se občas musí spolehnout jen sami na sebe, jde na nich vidět, že jsou spolu rádi. Hrají si doma oblíbenou hru "ožerem si ušiska", pravidelně spolu usínají a pokud něco dostane jedná, ta druhá to musí mít taky. Prostě jako ségry...

Obrazek

Venku jsem zaznamenala, že Arýs i přesto že si už hodně dlouho venku nehrála, Ashleynka jí umí rozprovokovat a pokud zrovna neštudují podzemí nebo nežerou trávu jako kozy, blbnou spolu v hluboké trávě nebo v tom nějvětším bahně, co se v dohledu objeví.

Obrazek

Ashley se už dávno nebojí chodit ven, naopak naučila si o venčení říct a loužičku či jiné nadělení udělá jen velmi vyjímečně. Naposledy nadělala snad na každém metru čtverečním po sežrání venku něčeho děsně lahodného. Bohužel úklid schytala mamina. Ale je zřejmé, že čistotnost se naučila bez sebemenších problémů. Venku se nevzdaluje a není problém ji odvolat i od pejsků. Přestala dělat hysterické scény, když potkáme pejska, který se na ní kouká ošklivě a poznala spoustu psích i lidských kamarádů.

Obrazek

Od března chodíme společně s Ashley na tréninky agility. Už nyní se zdá, že jí agi bude bavit a možná bychom to mohli zvládnout až na nějaké ty závody. Trénujeme skočky (takové pidi překračování tyček), kladinu, áčko a pak taky tunel. Nebojí se ničeho a za mlsky by udělala i stojku. Poslední dobou se ale pereme s tím, že jí znervozňuje množství psů a přestává se na mě soustředit. Věřím ale, že to odbouráme.

Obrazek

Taky jsme stihli jet autobusem i vlakem. Chovala se jako vzorná holka. Taky první koupání proběhlo - což mi udělalo velikou radost. Vidět ji cákat kolem sebe, skákat do vody a dokonce se naučila od Arwen potápět hlavu. Vodu má ráda natolik, že musím hlídat aby z ní občas vylezla a zahřála se na sluníčku...klepe se, drkotá zuby ale od té skvělé zábavy přece nepůjde.

Obrazek

Jsem zvědavá, co dál s Ashley budeme podnikat. Její nadšení, neustále dobrá nálada a velká přizpůsobitost nám otevřela takové možnosti, že každý den je nevšední. Už je zkrátka naše a jsme za to moc rádi.