Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výstava Haf bez Obav 6.9.2008

9. 9. 2008

Díky Terce a Aishe jsme se dozvěděli, že kousek od nás (Velká Dobrá u Kladna) se koná Sranda výstava. Narychlo jsem psala Alče Balcarové, která měla na starost organizaci, zda bych se mohla ještě přihlásit. Všechno šlo hladce, dokonce i nevrlého Standu jsem vypustila díky Terce z plánu taxikáře. Paráda, mohlo se jít předvádět.

Přípravu jsem ani moc neřešila. Věděla jsem, že Arwen předváděčka nevadí a při občasných zkouškách dle vzoru našich výstavních kamarádů jsem zjistila, že stačí říct "čičí" a Ar se mi sama vytáhne. S během jsem si hlavu nedělala. Však co na to mohlo být těžkého. Koupila jsem si bezvadnou koženou předváděčku, kterou využiji i s Alfem v kruhu.

Obrazek

Místo bylo skvělé, hned mě napadlo, že tam by se parádně běhal coursing. Bohužel jsem nebyla jediná koho to napadlo, poněvadž Arwena všude viděla imaginární střapec a štěkala, tahala a dělala vůbec psí kusy, abych jí na ten kus igelitu pustila. Vyřešila jsem to po svém, vždycky jsem jí kousek dál pustila z vodítka a ona mohla zjistit, že opravdu nikde není nic k zakousnutí.

Kromě výborné organizace, skvělých cen a příjemné atmosféry jsem byla nadšená kolik kamarádů a známých jsem tam potkala. Terezka s Aishou nás vezli - děkuji, Monča s RR Richmondem, které jsem už znali z dřívějška dorazili chvilku po nás, Katka s Markem a tentokrát nejen Citou ale i Almou, která se měla vystavovat dorazili po přejímce, ale naštěstí se našlo místo. Navíc tam byla i borderka Bájo, kterou jsme znali z frisbee, ACD Diaz, o kterém slyšíme od Brutíka, RR Rusty a skoropitbul Franco, co s nima občas běháme coursing...no prostě fůra skvělých lidiček a jejich mazlíčků. Byla jsem nadšená, i příšerné horko se zvládlo.

Obrazek

Samotné vystavování si prohlédněte na fotkách. Katastrofa to asi nebyla, ale je toho spousta co zlepšovat. Paní posuzovatelka Alice Filipová byla příjemná, hodně mi pomohla, nejen s Arwen ale dala i rady pro vystavování Alfíka. Jelikož jsme byli v třídě i ve skupině 11 - neuznaná plemena jediný, dostali jsme výbornou a skončili logicky na 1.místě, dostali jsme se i do soutěže o Nej pejska výstavy. Společně se mnou tam bojovala i Katka s Almou a Monika s Richmondem. Terka se bohužel s Aishou neprobojovala. Nafotila nám tedy krásné fotky a já jí i Michalovi, který doprovázel Monču, děkuji. Doufám, že se na nás zase někdy přijede podívat - i s foťákem "kanónem". Bohužel protože s námi v závěrečné soutěži bojovali samí krasavci a já udělala začátečnickou chybu, kdy jsem nechala Arwen lehnout při konečném posuzování, neumístili jsme se. Ale co, chybami se člověk učí a příště si dám určitě větší pozor.

Obrazek

Po výstavě jsme si ještě spokojeně hověli na místě a pozorovali jak vesele lidé odcházejí. Opravdu povedená akce. Ani se nám nechtělo domů. Naplánovali jsme si ale, že po výstavě ve stejné sestavě, vyrazíme na Městské slavnosti Králův Dvůr. Tam jsme se zase předvedli my v celé své kráse. Děkuji všem naším kamarádům za báječně vydařený den.

A celému HAF BEZ OBAV, že tuhle akci uspořádali a že se jim tolik povedla.

Fotečky od Michala a Terky najdete ZDE - vybrala jsem ty nej....