Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výlet z Křivoklátu do Zbečna a zpět 11.4.2009

13. 4. 2009

Jaro je venku a nikdo nemůže říct, že není. Stejně jako loni (i když to ještě bez oficiálních Hafanů z Berounska) jsme šli přivítat jaro s psiskama.

Obrazek

V sobotu 11.4.2009 okolo 9 hodiny jsme se srazili s Martinou a Kikinkou ve vlaku a nechali se odvézt do Křivoklátu. Ve vlaku nám dělala společnost dětské osídlení vagonu, která si chtěla neustále drbat Arwenku i Ashleynku. Holky byly rády a já se těšila, jak socializovaná bude Ash.

Obrazek

V Křivoklátě na nádraží už na nás čekala poměrně velká banda lidí i psů a na zbytek se čekalo opravdu jen chvilku. Někteří se omluvili a některé jsem poznala poprvé, banda se ale sešla výborná a já si užívala skvělé diskuze po celou dobu tůry.

Obrazek

Chvilku se šlo do kopce, chvilku po rovince na hřebenech a chvilku z kopečka k řece. Nikdo snad nezůstal díky řece suchý (ani já díky oklepávajícím hafanům) a jako největší plavce vyhlašuji Balůa a standartně naší Arwen. Borderák Vastík neplaval ale i tak si zaslouží obdiv, protože já bych teda takovou dobu ve vodě bez pohybu nevydržela :-D. Ashleynce se do vody moc nechtělo, ale díky vedru se přece jen trošku namočila.

Obrazek

Hafani se jako obvykle vylítali, vyblbli u řeky a zadováděli si i při společných hrách. Arwen už na ty hromadné bitky neužije, ale Ashley si psí kamarády snad poprvé uživala naplno. Dováděla s bíglíkem Ferdou, s čechohorákem Bustym, s bordeřím miminkem Cherrynkou a se spoustou dalšími. Statečně ušla celou cestu a u kolemjdoucích vzbuzovala obdiv díky červenému šátku, co měla ten den poprvé a bude ho nosit častěji (moc jí sluší a je i vidět). Dokonce si jedna paní ptala, co je to za ušlechtilou rasu. Arwenka byla chvilkama i puštěna ze šňůry (u vody by mi ani nic jiného nezbylo) a ani jednou neodběhla tak, abych měla pocit, že mi zdrhne. Děláme pokroky a ta mrška snad už kapku pochopila, že se vyplatí nezdrhat a hlídat si mě. Ovšem nesmíme to zakřiknout.

Obrazek

Ve Zbečně jsme se stavili na něco dobrého k pití a snědku v hospůdce u Šebků. Tuto příjemnou hospůdku můžeme doporučit pro návštěvy s pejskama. Naprosto bez problémů přijali na zahrádce cca 16 psů a úsměv jim nemizel ani při tisíce porcí hranoleka točených kofol.

Obrazek

Trasa měla celkem něco kolem 15km, s tím, že zpátky jsme se vraceli stejnou trasou. Povedlo se spousta nádherných fotek, takže jsem vybrala ty nejhezší a ty s laskavým dovolením vložila do jednoho alba na rajče. Děkuji všem fotografům.

Odkazy na kompletní alba účastníků naleznete v diskuzi na Hafanech z Berounska.