Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výlet okolo Tetína 15.3.2008

17. 3. 2008

 Foto od Katky s Citkou jsou ZDE a jsem za ně moc vděčná. Jsou totiž mega povedený.

Katka s Citou a ještě dalšími hafany plemene Rhodéský Ridgeback se chystají na výletování okolo Tetína. Říkají tomu RR sraz a je určitě moc príma akce, na kterou se my sice nedostaneme - prý nám chybí ten ridž a hlavně jsme v tu dobu, na kterou se to plánuje na další licenci v Kralupech, ale aspoň se mi dostalo té cti, jít si obhlídnout trasu.

Vozidlem jsme dojeli prvně na benzínku OMV do Berouna, kde se k nám přidala Lucka a RR Gyomem, kteří dorazili za Katkou hlavně pro to, protože Kačka bude Gyoma brzo předvádět na výstavě, aby si to vyzkoušeli společně a jelikož bylo tak hezky, šlo se na procházku a mě teda uctivě vzali sebou. Odtamtud se dojelo na Tetín, zaparkovali se auta a mohlo se vyrazit. Vesnicí se šlo opravdu jen kousek a pak se mohlo běhat na volno.

První úsek cesty vedl lesem, kde se hafani mohli dosyta vylítat. Gyom se očividně do Citky zamiloval a snažil se jí dvořit. Cita je ale už zadaná a jelikož je to věrná partnerka, Gyomka odmítala. Občas musela i zoubky vycenit. Jde vidět, že svojí čest hájí jako pravá dáma. Arwen si jich vůbec nevšímala, vyhlížela místní obyvatele lesa - srnečky, zajíčky apod., občas si odběhla kousek dál, ale vcelku se vracela brzo. Se mi ulevilo. V pondělí, když jsme tam po práci zajeli s Kačkou na venčeníčko se totiž dvakrát vytratila na docela dlouhou dobu.

Obrazek
Gyom s Citkou

Povídalo se většinou o RR  - jak jinak. Já jsem se zase něčemu přiučila. Zkoukli jsem sem tam nějakou tu snahu o předvedení velice temperantního Gyoma :-D a Kačka žhavila foťák. Bylo krásně slunečno a fotečky se opravdu moc povedly.
Po 2,5km jsem lesíkem došli až na Kodu, kde se nachází asi tři baráčky a jeden rybník, kde se samo hafani napili a Arwen dokonce i nožky smočila...jinak je tam ale opravdu krásně.

Obrazek
Arwen a její první koupání letos

Odtud jsme si to namířili na Tobolku, aniž bychom tušili, co to ta Tobolka je. Opět se šlo lesem, ale po celkem udržované lesní cestě. Tady jsme už i potkali ostatní turisty. Šlo se mírně do kopečka, ale bylo to tak akorát, abychom se moc nezafuněli. Nahoře na tom kopečku se před námi objevila nádherná louka, která přímo vybízela k ulehnutí a blbnutí s psiskama. Dali jsme si tedy pauzičku a pak se šlo blbnout. Teda blbla jsem hlavně já. Katka fotila a Lucka se snažila krotit láskyplné projevy Gyomka.Všichni jsme si zaběhali. Katka nakonec vytáhla předváděčku, protáhla Gyoma (ani po celkem náročném běhání za Citkou ho temperament moc nepřešel), Citušku (jako názorná ukázka, jak by to mělo vypadat) a taky Arwenku, aby to mě nebylo líto. Tu ladnost pohybu jsem si taky vyfotila :-D

Obrazek
poleženíško na travičce

Pak nás čekala jen cesta kolem asfaltky, kde celkem za tu dobu projelo jen dvě vozidla a dvě motorky. Bylo dobře že jsem to šli obhlídnout, díky tomu Katka ví, kam má stočit výpravu, aby se od cesty nešlo až tak blízko. Došli jsme na Tobolku - a co to tedy je? No vesnice - celkem poklidná. Tak jsme jí prošli bez problémů s psiskama na vodítku a zatočili to opět do lesa. Tam jsme je opět propustili a vyrazili zpět na Tetín.

Výlet to byl moc prímový. Trasa je téměř bez chybiček a doufám, že tam zase někdy vyrazíme. Ať už jenom s Cituškou nebo s ostatními výletníka, co s námi chodí. A Kačko, děkuji za fotečky - jsem z nich opravdu nadšená.