Jdi na obsah Jdi na menu
 

Vítání jara 8.3.2008

8. 3. 2008

INFO - FOTKY

Fotek je tentokrát požehnaně...fotila Mel, Ančí, Katka, Jitka, Lucka, Lenka a Terka.

Fotky od
Lenky s Hříbkama jsem obdržela emailem a připojila je k sobě na rajče.

Od Katky z webu nejde kopírovat, takže
všechny její fotky jsou na rajčeti u mě.

Všem fotografkám moc děkujeme za to, že fotily a tak krásně a hlavně o to, že se s námi o ty poklady podělily.

INFO - TEXT

Výlet byl plánovaný dost dopředu, takže se mohlo plánovat a diskutovat o podmínkách výletu. Sraz se tedy uskutečnil nadvakrát. Jak to komu vyhovovalo. První byl na Vráži, kde se sešli Arwen, Cita, Majky, Bojar, Benji, Sendy, Bea, Gary, Tara, Žufrik...to byli na pevno hlášení účastníci. A když jsme chtěli vyrazit, přijelo vozidlo, z něho vyskočila borderka Berry a bígl Tobiáše, kteří se domlouvali přes cz-psa a že ještě máme počkat na další a zatím poslední účastnici, která se za chvilku objevila i s dvěma ovčounama - Kim a Arga a jedním křížencem tibetské dogy a ovčouna - Mia. Nejsem si jistá jménama - popravdě jsem celou procházku myslela na to, že se jich musím zeptat přímo a hlavně si to pamatovat. Doufám, že se ozvou a jména popřípadně opraví.

Takže nás bylo celkem 15 psů a nějací ti lidi.

Obrazek

Prošli jsme Vráží, a hned za vesnicí se psi pustili a my scházeli pohodlnou cestou dolů z kopce do Jána. Nic nás nehonilo, takže pohodička. Fotilo se a kecalo. Hafani se seznámili bez problému a nevzniklo žádné hašteření. I Cita a její neblahé první kontakty se naplno neprojevily.

V Jánu se udělala první pauzička. Čekalo se totiž na další účastníky. Netrvala dlouho, protože jak Hříbci (Astor, Sára, Trini, Endy) tak Balů a Sára přijeli na čas. Stačilo tedy opět dát do kupy teď už 21 (slovy jednadvacet) psů!!! a mohlo se vyrazit na další bod trasy - na Ameriku.

Obrazek

Nesmím si odpustit poznámku, že nenávidím tu osobu, co vymyslela tuhle trasu bez toho, aby si uvědomila, co jaký krpály nás čekají. Bylo jich víc a vždycky při zdolávání bylo slyšet jen funění a občasné zavolání (spíš zaskřípání) psa. A jeden byl natolik prudký, že po jeho zdolání nezůstalo čelo suché a všichni tu osobu proklínali. Mám pocit, že na tuhle trasu zapomenu...už nikdy více. Jo a kdyby chtěl někdo udělat atentát na tu již zmíněnou osobu, dejte vědět, půjdu ráda pomoc. Jen si nemohu vzpomenout, jak se ten blázen jmenoval. Bylo to něco od M. Možná Martina, Monika nebo Markéta??? :-D

No zdolali jsme kopce, dofuněli a udělali společnou fotku, na které nejde ani spočítat celkový počet hafanů...mám pocit, že jsme ty psy měli seřadit jako na školní fotce. A mohlo se začít s hledáním odbočky na Ameriku. Abychom se vyhli dalším krpálům, rozhodlo se že se to vezme po trase, která sice není značená ale my měli mapu...nebudu vás napínat, slavnou Ameriku jsme nenašli. Ať jsme kroužili, jak jsme kroužili - Amerika nikde, ani Mexiko dokonce ani Kanada. Hříbci sebou měli dědečka Hříbka - Astora a tak (jak bylo domluveno) nás opustili, aby se pak nemuseli tahat s Astůrkem v batohu. K nim se přidala i Lenka s Balůem a Terka se Sárou. Jsem moc ráda, že právě oni šli. Lenka mi zaručila, že je z lesa do civilizace vyprovodí a teď už i vím, že se povedlo a lebedí si doma v pelechu. My jsem se holt spokojit s naším krásným českým lesem (hledat Ameriku se chtělo jen pár odvážným jedincům) a dále na Karlštejn jsem šli po žluté (myslím). Trasu hlídala Ančí s Luckou (děkuji holky) - já na ty mapy fakt nejsem. Doufám, že to nebudou číst z práce.

Obrazek

Na náš nejhežčí hrad (což teda není zas až tak můj názor, ale všude se to píše) jsme dorazili bez dalších účastníků. Odpojili se totiž holčiny z cz-pes - jedna určo bydlela v obci Karlštejn a tak hrad jí moc nelákal. Ani se jí nedivím. Ale je super, že bydlí kousek a můžou s námi vyrážet častěji.

To že jsme byli v menším počtu (a teda o dost menším) - (10psů je už jen komorní setkání) - nebránilo turistům na Karlštejně volat "jůů, to je psů". Samo nejen v češtině. Bohužel rusky, španělsky atd neumím ale podle vyjevených očích na naše miláčky soudím, že se nebavili o krásném nádvoří, ale o nás. Na Karlštejně jsme udělali fotečky, Majky s Citou pobavili přihlížející svým soubojem, Žufrik jim zaštěkal básničku a na většině hafanů šlo vidět, že mají dost. Jen Gary se tvářil, že teprve vyšel.

Obrazek

 

To já už měla zpacifikovaného Standu, že pro nás dojede na Karlštejn, hodí Katku s Citou k autu na Vráž. Mě začala bolet hlava - klasicky se ozvala migréna...tentokrát se vším všudy, takže mi začalo být i špatně od žaludky, takže jsem byla Standovi nesmírně vděčná za odvoz a Kačce, že po mě důsledně nevyžaduje slíbenou pomoc. Odjela jsem dom, vzala si ibuprofen, Arýse nakrmil Standa a já byla v momentě tuhá.

Procházka se dle mého vydařila a jsem moc ráda, že všichni dorazili...kromě toho jsme myslím na hodně dlouho dali rekord. Vlastně ne jeden...nejvíce psů, nejvíce plemen,  v jednom momentě nejvíc nas***ných lidí na trasu, nejstarší hafan na akci, dvě nejpodobnější naprosto odlišná plemena na výletě, Arwen za celou procházku nezdrhla a nejdéle po třetím zavolání přišla a nakonec dle mého se povedla nejhezčí fotka...jde na ní totiž vidět pohoda, jaká na takových akcí bezesporu je.  Všichni se na ní usmíváme a hafanům kouká z očí spokojenost, i když jsou na vodítkách. Úplně mě nadchla. Mám pocit, že bych se jich našlo i víc a možná jsem napsala nějaký, co se už dávno překonal.

Obrazek
to je ta moje nej...fotka :-D

A nakonec jsem vytvořila i já album těch dle mého povedených fotek. Většinou je na nich Arwenka a bude sloužit nejspíš hlavně mě -nato, abych to mohla ukázat všem (a nemusela projíždět stránky všech, co fotili), co nevěří, že s vychovanýma hafanama je radost žít (i v počtu 21) a mě osobně pro připomenutí krásné procházky.

Děkuji všem.

INFO - ÚČASTNÍCI

Seznam účastníků a jejich webové stránky:

- Arwen
- Majky (
www.majky-pointr.estranky.cz)
- Bojar (
www.majky-pointr.estranky.cz)
- Žufrik (
http://www.welf.cz/)
- Benji (
www.benji.websnadno.cz)
- Astor (
www.hribci.wbs.cz)
- Sára (
www.hribci.wbs.cz)
- Trini (
www.hribci.wbs.cz)
- Endy (
www.hribci.wbs.cz)
- Bea (
www.bea-nemeckyovcak.estranky.cz)
- Balů (
www.balulabrador.estranky.cz)
- Sára (
www.saraknirac.estranky.cz)
- Gary (
http://www.volny.cz/garypes/)
- Tara (
http://www.volny.cz/garypes/)
- Cita (
www.rhodesky-ridgeback.com)
- Sendy (
http://www.moonlight-valley.com/vrh_e_02.html)
- Kim
- Mia
- Berry
- Tobiáš
- Arga
- u posledních šesti hafanů nevím, zda mají web...