Jdi na obsah Jdi na menu
 

Víkend s pidipejskama 26.-27.4.2008

1. 5. 2008

Fotky, jak ode mě tak od Katky jsou ZDE a další najdete na www.rhodesky-ridgeback.com

 

Určitě jste to někdy zažili...sedíte v pátek odpoledne v práci a přemýšlíte, co budete dělat o víkendu. My s Arwen jsme tento víkend měly téměř prázdný. Určitě byla v plánu nějaká ta prochajda, ale nic zvláštního a mě se to chtělo nějak obzvláštnit a zažít něco nového. Napadlo mě si půjčit od téměřšvagra jeho trpaslíčího pinče Toma, který s námi byl minulý víkend na Šumavě a přivézt ho ukázat našim kamarádům do Králováku. Ihned jsem to přes Standu rozganizovala a jelikož ten byl doma s Arwen, já si mohla dovolit pro Toma zajet do Nuslí, kde s téměř celou Standovo rodinou bydlí. Při kafíčku se skoro tchýni se ozvala Standovo babička a že bych mohla vzít i její pinčici Viky. No a  proč ne. Jeden nebo dva malý pejsci - to už je přece jedno.

Takže z Nuslí do Králováku jsem jela s dvouma pidipejskama - Tomem a Viky. Každý je úplně jiný. Tom je raubíř a pěkný drak. Hodně štěká a vrhá se do všeho po hlavě. To Viky je slečna, která se poměrně dost bojí a je to extrémní mazel. Takže v metru i později v autobusu jsem měla Viky na klíně a Tom si běhal okolo na vodítku. Cesta proběhla nad moje očekávání.

V Králováku už nám šla naproti Zuzka s Bibi a Katka s Citou. Cestou ještě potkali naši novou kamarádku z Králováku malou Míšu se střeštiprdlem Nelou - kříženec něco jako malý flat coated retrívr. Skočila jsem pro Arwen a vyrazili jsem na Bora. Viky se hodně holek bála a tudíž neustále visela na mě. Ale Tom se okamžitě zapojil a proběhla tudíž ne moc velká procházka, ale hafani byli utahaní dobře.

 

Obrazek

V sobotu přišla na návštěvu Zuzka s Bibi a řádilo se dopoledne u nás doma a odpoledne venku na procházce. Šlo se od Zahořan ke Katce a Citě. Kačka mi mrňata krásně nafotila. Koukněte i k ní na web. Má tam spoustu krásných fotek. Cita si totiž neobyčejně oblíbila Tomáška a Tom si konečně po dlouhém zvažování, kterou z holek miluje nejvíc -  jestli Arwen, Bibi nebo Citu, vybral právě Citku. Takže o legrační scénky nouze nebyla.

Večer všichni tři hafani zalezli do pelíšku - tedy našeho letiště a chrápali až do rána.

V neděli jsem jen vlezla na Bora, aby se tajtrdlíci před cestou zpátky do Prahy vyběhali a aspoň trochu unavili. Celkem se mi to povedlo, protože cestu zpátky jsem zvládla se všema třema v pohodě. Na Butovicích mě čekal Standa, takže v metru jsem měla na starost jen ty dva trpaslíky. Nechtělo se nám nevyužít toho krásného počasí a tak jsme vyrazili na špacír kolem Vltavy. Opět se všema třema psíkama. Šli jsem od Palackého náměstí po téměř Modřany. Budili jsem hodně velký povyk, kdekoliv jsme se objevili a třeba při zastávce na občerstvení se lidi bavili snad jen o nás. Dělalo mi to celkem dobře.

 

Obrazek

Navečer jsem se Standou pejsky vrátila do Nuslí, dala si tam rychlé kafe a mazala zpátky do Králováku. Bohužel sama s Arwenkou. Standa musel druhý den brzo do práce a pidipejsci byli rádi, že jsou doma a hlavně jejich páničkám se už moc stýskalo.

Určitě si je ještě někdy půjčím, protože tolik legrace, co jsme zažili stojí za ten chaos, co dokážou udělat dva neutahatelní hafani.