Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tábor 2007

28. 8. 2007

28.7.2007 - 18.8.2007

Vlastějovice 2007

Fotky z tábora ZDE.

   V sobotu jsme se sbalili, nasedali do aut, Arwen do psího bezpečnostního pásu a vyjelo se směr Posázaví.

     Když jsem uviděla místo, nevěřila jsem, že tábor s Arwen může proběhnout bez problému. Vždyť všude bylo nebezpečí. Železniční trať, silnice (no spíše komunikace pro jednostopé vozidla J, řeka atd. A to tam tehdy nebylo těch 30 dětí !!! Abyste pochopili Arwen je pes žijící většinu svého života „na volno“ (tedy žádné vodítka, ploty atd.) a teď asi nebudeme mít čas ji  mít stále na očích, aby se jí něco nestalo (nebo aby něco neprovedla).

 

     Tak trochu jsem se uklidnila, když s ní Standa párkrát zkusil povel „místo“ např. ve stanu nebo u jídelny, kde nikomu nepřekážela a děti ji nechali odpočinout a ona to bez problému zvládla.

Obrazek
Standa s Arwen

     Samozřejmě, že nebyla jediným psím táborníkem. Alfík sice na tábory moc není a tak raději odjel za svým kámošem hovawartem Wontym do Mnichovic na letní byt, kde měl pohodičku a hlavně hlídal velkou zahradu a to je přece důležitější než hlídat kupu dětí…Na tábor dorazil věčně štěněcí staford Bruno. S Arwen se moc neznají, ale Bruno je opravdu ještě takový ňouma, že strach jsem neměla. Taky že to nakonec dopadlo tak, že se Bruno do Arwen zamiloval a přes díky té své palici si nenechal vymluvit, že ho ta Arwen fakticky nechce.

     Teď se mi vybavila malá příhoda s Brunem a Arwen. . . Pršelo, děti se utíkali schovat do jídelny, my vedoucí jsme zůstali u kuchyně a najednou koukáme, kde jsou psi. Když vtom je vidíme pod pingpongovým stolem, přes který byla přehozena plachta. Šla sice vidět jen škvírka, ale i tak jsme vypozorovali, co tam ty nezbedové provádějí. Děti si toho všimli také. To bylo legrace z těch dvou nemravů. Když pak přestalo pršet, vylezly oklepali se a letěli „s úsměvem„ k nám.

Obrazek
Bruno s náhubkem

      Kromě Bruna tam měla Arwen ještě jednoho nápadníka…westíka Candyho. Toho viděla snad úplně poprvé. Candy je velký (no vzrůstem malý J) kámoš Alfa. Jenže kluci se nějak neuměli dohodnout, kdo je pro tu Arwen teda lepší a tábor si kazili neustálými hádkami, tak Candy s heslem moudřejší ustoupí, odjel na prázdniny k babičce.  Věříme, že se tam měl krásně a s Arwen se uvidí jindy a hlavně bez Bruna.

Obrazek
Milča s Candym

     Musím teda uznat, že Arwen se k dětem chovala úžasně. Myslím, že bych to mohla ukazovat jako důkaz toho, jak jsou piti „zlí“… A kromě malilinkatých problémech typu žebrání od stolu apod. si myslím, že nebyla ani pro dospělácký kolektiv něčím, co by překáželo či dokonce vadilo. Přesto jsme se rozhodli, že příští rok Arwen na tábor pro děti brát nebudeme a raději ji vezmeme na nějaký psí…TAKŽE KDO O NĚJAKÉM VÍ, HLASTE SE MI. DĚKUJI ZA JAKOUKOLI RADU ČI NÁPAD.       

P.S. Arwen po táboře prospala téměř dva dny v kuse, takže si dokážete představit, co tam měla pohybu a podmětů a to je pro nás hodně důležité.