Jdi na obsah Jdi na menu
 

Procházka okolo Jílového 13.4.2008

14. 4. 2008

Fotky mé výbory naleznete ZDE. Fotky ostatních účastníků si musíte najít na stránkách na jejich webu. Odkazy najdete na úvodní straně. Doufám, že u nich najdete spustu dalších zajímavých informaci. :-D

Sice meteorologické předpovědi nebyly na víkend nijak extra dobré, ale my i tak byli ráno přichytaní na super strávený den. Ono totiž, když k vám přijedou kamarádi až z Vyškova nějaké ty kapky nás nemůžou odradit.

Odvoz jsme měli dohodnutý s Jitkou Majkyskovou a jejím Honzou, takže nám zbývalo jen se dopravit do Kobylis a pak honem na jedenáctou hodinu do Jílového k chatě Lucky a Benjiho. Cestou jsem odchytli bloudící Fufíky. Narvali jsem se do postrojů, pochytali psy a mohlo se vyrazit. Sluníčko svítilo, my si užívali skvělou společnost a Arwen opět nezklamala a prohnala něco v křoví. Jsem se zase poučila, že důvěřovat psovi nemá význam a po zbytek trasy byla uvázaná. Nehodlám riskovat, že se jí během lovení kořisti něco stane.

Obrazek

Stavěli jsme celkem třikrát. Poprvé u lavičky, kde si někdo zapálil, někdo baštil Disko sušenky, někdo lovil myšky a někteří stihli i sblajznout h** i s toaleťákem....(a Arwen to nebyla :-D Podruhé jsem pauzu dali delší, protože to se museli lovečáci vytáhnout, jak jim jde držet aportek bez překusování a hlavně jsme si všichni chtěli užít opravdu krásného počasí a milého pokecání se starými známými. Není nad to vyrazit s těma svýma a neděsit se, co se kde semele. Musím teda ale napsat,že trochu díky mojí blbosti vytáhnout Arwen plátěný disk, se Arwen s Airou trošku chytli. Arwen má pár vytrhlých chlupů, ale i tak se s tím všude chlubíme. Většinou je to totiž Arwen, co vytrhne pár chloupků :-D Potřetí jsem se zarazili na louce, kde bylo nutné poskládat hafany do nějakého tvaru, hodně často a hodně důrazně opakovat "zůstaň" a hodně rychle mačkat spoušť.

Obrazek

Cesta utekla hrozně rychle, takže bylo ještě spousta času dát si u Lucky kávičku, čaj nebo Mattoni. Nechybělo už tradiční nákup - prodej psích potřeb. Tentokrát neprodávali jen Veselé Tlapky, ale i Lucka. Prodala mi totiž pro ni nepotřebný bágl. Navíc jsem si i od Jitky koupila sedák na trekk. Holkám moc děkuji, že mi dali skvělé ceny a tudíž nebudu do výplaty o chlebu a vodě. :-D

Zpátky do Prahy jsem opět absolvovala hrůzostrašnou jízdu s Honzou. Střídavě jsem si zakrývala oči čímkoliv co bylo po ruce a zakusovala se rukou hrůzou. Určitě je to o zvyku - Jitka jezdí s Honzou už přes dva roky a reakce typu "Jééé, my se nabouráme!" jsem od ní neslyšela. Dokonce mi i sama přiznala, že ze začátku se taky hodně bála. Dneska je mi už skvěle, příště pojedu s Honzou znovu a ráda, protože mě i Arwen dovezl v pořádku tam i zpět, ale malou památku od Arwenky vzadu v nákladním prostoru si myslím zasloužil :-D

Obrazek

Cestou domů z Prahy mi napsala Zuzka s Bibi jestli ještě zvládnu malou prochajdu na Bora. Odmítnou se mi to nechtělo - díky tomu, že Bibi hárá a musí být pod neustálou kontrolou je celkem nuda s ní chodit samotná (ještě si pamatuji, jak ochotně mi dělala partnerku na venčení Zuzka, když hárala Arwen). Takže doma jsem jen sundala batoh, přeházela věci do mé "venčící kabely" a tam mě trknul foťák do očí, že jsem ho vzala sebou. Venku ještě svítilo sluníčko. Zuzka házela jako obvykle kamínku. Doleva, doprava, dozadu, dopředu a holky lítali jako splašení. Bibi nikdy nic nepřinese, ale Arwen se občas rozhodla nalezený šutr přinést. Pak se mám divit jejím křivým zubům.

Obrazek

Doma jsem byla tak akorát schopná uklidit ten největší nepořádek a sednout k netu, abych se podívala na fotky ze sobotní procházky s Brutem a ulehnout ke chcíplé Arwen do postele. Ještě v pondělí je na mě i na Arwen znát únava z víkendu. Není víkend od toho, aby si člověk odpočinul?