Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pitbull show 2008 Křivonoska 1.6.2008

4. 6. 2008

Něco málo fotek z Pitbull show 2008 naleznete ZDE. Většinou jsou to ale fotky, jak jsme si výstavu užili po svém.

Pitbull show 2008 má dlouholetou tradici. Je to akce rozdělena do dvou dnů s tím, že většina účastníků přijíždí už v pátek večer, ubytuje se v campu Křivonoska a zajde pokecat s ostatníma pitbulářema do hospody. V sobotu ráno se závodí v typicky pitbulích sportech. Jde o skvělou podívanou, ale díky tomu, že s Arwen děláme a pouze okrajově Weith pulling (více o sportech pro pity je v odkazu Informace), bylo hlášeno vedro a my měli v plánu oslavit narozeniny táty, jeli jsme na Křivonosku v  neděli. Z Lčovic to byl kousek.

Obrazek

Ještě den předtím jsem dost váhala zda ject. Měla jsem totiž v úmyslu Arwen vystavovat a taky bych to tak udělala nebýt toho, že mi ukradli peněženku i s dost velkým finančním obnosem a nějak se mi nechtělo ještě k tomu přijít o dalších 1000Kč za to, že se moje fenka projde kolem paní posuzovatelky. Zkrátka měla jsem odložené peníze na to, abychom si víkend mohli užít bez jakéhokoliv omezení a o ty jsem přišla. Třeba to byl osud, abych nevystavovala. Stejně mi to ale nedalo a díky tomu, že jsme od Křivonosky byli asi jen 50km jeli jsme se alespoň podívat. Okouknout konkurenci, pochopit jak se vystavují piti a třeba se i seznámit s někým novým. Křivonoska je fakt užásné místo na pití setkání. Nejvíc nás asi nadchnul rybník u kterého se nejeden pit zastavit a na volno si donesl pár klacíků. Bylo to hned vedle dětského hřiště, kde se očividně běhalo dne předtím monkey track. Takže jsme si taky vyzkoušely s Arwen, jak přeskakovat, jak chodit po kladině apod. Samozřejmě budeme muset do Staff bull trénovat, ale řekla bych, že nám to jde. Pak jsme se většinu dne poflakovali kolem naprosto úžasnejch stvoření. Nebyl tam žádný ošklivý pit, každý měl něco do sebe. Dokonce jsem i naživo viděla našeho internetového známého Agyra. Šli taky vystavovat. Taky jsme koupili luxusní náhubek od HOFERO za 450Kč (mě snad vomejou - holt je Standa vytíženej na kožené věci) Arwen v něm vypadá jako Hanibal Lecter. Brzo budou i fotky.

Obrazek

Obrazek

Vystavování bylo to, co jsem chtěla vidět především. Bohužel díky tomu, že bylo fakt vedro a chlapi chtěli domů (vzali jsme sebou i bráchu Mílana) viděla jsem převážně štěňátka, u kterých se neposuzuje povaha tak jak je tomu u dospělých. Posuzovatelka se mi jevila jako sympatická dáma, co má opravdu ráda pity. Jen mě trochu zarazila jedna věc. Narovinu říkám, že vystavování pitů je pro mě španělskou vesnicí a tahle akce byla první, kde jsem viděla vystavování pitbulů naživo, ale dle informací dostupných na internetu jsem si myslela, že nejdůležitější je povaha. Pit musí být vstřícný k lidem, pozorný k ostatním psům, nebojácný, odvážný, musí se vrhat do všeho po hlavě atd. Ale u minimálně jednoho oceněného hafana byla zřejmá bojácnost a dokonce decentní vyštěknutí a upozornění posuzovatelky, že na ní pit nemá náladu. Popravdě mě zapleskalo srdíčko. V tom případě máme i my šanci na jakési umístění příští rok, protože Arwen je přesně ten typ psa, co když nemá náladu mazlit se nebude. Žádné šílené mazlení se s cizími lidičkama. Sice nevrčí ani neštěká, ale zkrátka má výraz mouchy snězte si mě. Jenže tak by to asi nebylo být, ne?! Nemám vůbec představu dle čeho se teda posuzuje. Ne že bych tu představu na FCI výstavách měla, ale přece jenom jsem žila v přesvědčení, že štěně, co na sebe nenechá sáhnout o posuzovatele, nemá v kruhu (natož na stupních vítězů) co dělat.

Obrazek

Jinak to bylo ale skvělý. Vidět to na vlastní oči, porovnat to s FCI výstavama a vůbec si uvědomit, že ta naše zrzka není žádný vořezávatko a že by to tam některým feňulím asi natřela. Dokonce jsem zaznamenala nejen foťák namířený na naší Arwen. Jen doufám, že si ji nefotili, aby ukázali, jak by pit vypadal neměl. :-D