Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pětiboj Počaply 5.7.2008

6. 7. 2008

Galerii fotek z Počapelského Pětiboje naleznete ZDE.

Jo, některé víkendy trávíme i jinak než na coursingu, na procházkách, na trekku apod. Někdy se je třeba věnovat rodině a nepsím přátelům, ale díky tomu, že Arwen je už členem rodiny, vyrazila s námi.

Obrazek

Na tuhle akci jezdíme díky tomu, že nás na ni pozval Ríša a tak tam nemohl chybět ani s Lenkou. Oba jsou rodinný známý.

Počapelský pětiboj je vlastně takový sranda závod pár dospělých jedinců sdružených kolem Ozdravovny u Ciprů. Soutěže jsme se zúčastnili všichni kromě Lenky, protože má bolavá kolena.

Soutěžilo se v pěti disciplínách (jak zvláštní v pětiboji) - v běhu s pingpongovým míčkem na lžičce. V tom jsem já byla první, Standa, máma a táta těsně za mnou a Ríša zhruba jako ostatní soutěžící.

Druhou zapeklitou disciplínou se stal hod šipek na terč, v čemž hodil jen jeden člověk něco do terče, oni ty šipky ani terč nebyl klasický, takže jsem to myslím ani nefotila.

Třetí byl cvrkání kuliček. Kuličky byly ale bonbony od HARIBA ve tvaru fazolí a hrálo se na počet šťouchů s třeba kuličkama. V tom byl nejelpší z naší party táta, nacvrkal je tam na 5 šťouchů, pak byl Standa se šesti, ostatní žádná sláva.

Obrazek

Čtvrtá byla házení baseballového míčku s tím, že se mělo sestřelit co nejvíc PET lahví s pískem. Ani tam jsme se neztratili a minimálně jedno ze třech prvních míst obsadila někdo od nás - myslím, že táta.

Pátá disciplína se odehrávala v místním Počapelském rybníčku a jezdilo se s lodičkou na čas. Opět jsme zabodovali, já a máma minimálně tím, že jsme jako téměř jediné ženské na loďku vlezly.

Arwenka samozřejmě celou dobu byla s námi, byla většinou na volno, děti si tam s ní hráli, měla tam i psí kamarády a nakonec pobavila publikum u rybníka tím, že během zachraňování táty a Samíka na loďce chtěla nastoupit do malého snad krmítka na rybníku. Leni to sice nestihla vyfotit, ale na fotkách i tohle krmítko jde vidět, tak si tu legraci můžete alespoň představovat.

Obrazek

Příští rok stejně jako loni a letos půjdeme zase. A nejen kvůli tomu, že se nám jako rodině na těchto soutěžích daří - táta totiž zvítězil a dostal kromě medaile i dvě flašky šampáňa a já vyhrála třetí místo a doma mám flašku vína. Mňam. Medaile je taky parádní a všem jí budu dlouho ukazovat. :-D