Jdi na obsah Jdi na menu
 

Na otočku do Jížních čech 3.-4.5.2008

7. 5. 2008

Fotky z grilovačky u našich jsou ZDE. Kačka vytáhla na chvilku foťák a udělala pár povedených fotek.  Taky se můžete kouknout k ní na web, má tam fotky z návštěvu Hvězdy života.

V sobotu po náročném výletě do Kutné Hory byl naplánovaný jen menší výletík do Berouna na hrnčířské trhy přes Děd a čumenda na nějaký nový film. Jenže dopoledne jsem si psala s Katkou a Citou na Skypu a ta mi sdělila, že by se chtěla podívat do Písku na ridgebacky - chovatelská stanice Hvězda života a že je škoda, že nemůžu jet taky. Mám přece doma ty bráchy...jenže mě se okamžitě srodil v hlavě plán. Vyrazíme všichni, kluky i Arwen necháme u našich ve Lčovicích a my si s Katkou a Citou zajedeme omrknout RR a pak zase zpátky na grilovačku a přespání u našich. No a v neděli zpátky. A taky že jsem to tak udělali. Rychle sbalit a o půl jedné už jsem scházela pod barák k autu. Kluci moc nadšení nebyli, ale když se dozvěděli, že tam Katka bude spát taky, moc se nebránili. Teda naložit dvě dospělé, dvě děti, dva psy a pár zavazadel do Citröena Saxo nebylo nic lehkého, ale Kačka to zvldádla levou zadní a mohlo se vyrazit.

Cesta byla pohodová. Ve Lčovicích jsem si dali rychlé cigárko a mazali zpátky přes Strakonice do Písku. Tentokrát jen ve složení já, Katka a Ciťák. Tam už nás na obrovské zahradě čekala celá rodina Kojetínů i s celou psí smečkou. Ta čítala čerstvou maminku Bonnie, slečnu Báru - obě RR, pak Fany - trpasličího pinče a Ferdu, taky pinč.  Během návštěvy jsem stačila vidět ještě suchozemskou želvičku, papoušky, morčata a hady. Vím, že chovají víc zvířátek, ale třeba na pavouky jsem se s Katkou necítili. Do toho běhala Cita. My jsme si povídali s Alešem i Jindrou. Pak se ochladilo, tak jsme si šli dát kafíčko a obdivovat štěňátko Bonynky. Je to teda pořádný chlap. Byla to skvělá návštěva. Jen je mi líto, že Kojetíni nemohli poznat Arwenku.

V sedm jsem dojeli zase zpátky do Lčovic. Dali jsem si masíčko a klobásky, poklábosili s našima a Lenkou a Ríšou, kteří přijeli na návštěvu, Cita se zamilovala do našeho dědečka Andyho a Andy lásku opětoval, takže z toho byla zábava pro celou rodinu. Zkrátka to byla pohodička na zahradě...do postýlky jsme lezli tak akorát utahaní.

Ráno mě ovšem Katka vzbudila už v půl sedmé s tím, že když se nemohla vyspat ona (brácha a Ríša trošku chrápali, no) tak já spát taky nebudu. Uvařila mi kafíčko a debata se přesunula do kuchyně. Mamka s tátou jeli koupit něco na zahradnický trh, takže jsme čekali, až přijedou, abychom se rozloučili a mohli zvednout kotvy směr domov.

Domů jsem dorazili v jedenáct, já se nabaštila a šlo se za Bibi na Bora. Pak jsem se ovšem pořádně zapotila. Vygruntovala jsem celý byt.