Jdi na obsah Jdi na menu
 

Klubová výstava hovawartů 11.10.2008

18. 10. 2008

V pátek jsem po práci jela na Pankrác za Žilákovýma, abych nemusela ráno brzo vstávat. Poseděli jsme u kávy a internetu a šli spát něco po jedenácté hodině. Jak se mohlo očekávat, zaspali jsme, ale s trochou kvaltu jsme stihli dojet na místo Milovice u Hořic před koncem přejímky. Pak se dlouho čekalo na posouzení všech ze třídy mladých i dorostenců, než jsme konečně nastoupili my do třídy otevřené, kde byla konkurence více než 30 psů.

Obrazek

Obrazek

S Alfem jsme trénovali mnohem více než před první výstavou v Rokycanech, takže to bylo hodně znát na předvedení. Taky nás pan rozhodčí Gisbert Langheim z Německa pochválil. Všichni víme, že Alf má jedinou větší vadu a tou je rozbíhavý postoj a s tím související "pádlování". I přesto, že jinak byl Alf vychválen do nebes, ty jeho nožky nám přinesli známku VD - velmi dobrý. Zklamání bylo ale nijak veliké. Byli i pejsci, co odcházeli s D - dobrý. Dlouho nám znělo v uších sehr gut, ale nestříli se z toho. Na jaře zkusíme možná další klubovku a třeba se nám poštěstí tam, aby ten náš koník Alfík měl první třídu chovnosti. Držte nám palce.

Obrazek

Alfíkovi i celé jeho smečce děkuji, že si s Alfonsem můžu užít svojí touhu po exhibicionismu a gratuluji k tomu, že Alf je krásný hafan a co víc se skvělou povahou, protože co jsem tam viděla u ostatních psů, mě zaráželo. Nejen že se hafani rvali často bez jakékoliv příčiny mezi sebou, navíc nebylo vyjímkou, kdy se pes ohnal i po lidech.  

Obrazek

Další fotky z výstavy naleznete ZDE