Jdi na obsah Jdi na menu
 

Frisbee trénink

28. 10. 2007

fotečky

Po sobotním Artovo memoriálu jsem předpovídala totální kolaps mě i Arwen, ale kupodivu jsme byli čilí jako rybičky. Možná to bylo tou změnou na zimní čas.

 

Vstali jsme brzo, uklidili náš malý byteček, provedli hygienu, nasnídali se a vyrazili autobusem na Prahu. Díky skvělé MHD jsme se dostali do Nuslí za Standou (spal v Nuslích u rodičů). Tam jsem se napapkala zelňačky a před druhou hodinou jsme makali tentokrát už naším galantíkem (Mitsubishi Galant) k Braníku.

Obrazek
Pouštět se jí moc nechce

 

Přes louku, kde trénujeme vedla trasa cyklozávodu, tak jsme se přesunuli na vedlejší. Standa byl moc zvědavej, jak se to frisbee vlastně dělá. Já už něco malinko tušila, ale Standa vůbec a hlavně přišla i Míla s Casey jako úplné začátnice, takže Míša všechno vysvětlovala od začátku. Taky se znovu učili základní hody. Já jsem tedy víceméně trénovala hody. Pak se samo taky pracovalo se psem. Teda musím říct, že už nejsem tolik nervózní, ale mám takový pocit, že nejtěžší pro mě bude umět pochválit psa. Neznáte nějaký fígl? Fakt je to pro mě nepřirozený jí chválit za to, že chytla disk. Ale asi na tom něco bude. Holt se musím učit hlavně já a pak Arwen. Učíme jí „okolo“, jelikož je skvělý, když ti pes neběhá kolem disku, když chceš házet, ale oběhne tě a ty máš čas zamířit...Arwence to jde. Myslím, že jí to příjde celkem samozřejmý. Standa jí učil „k noze“ obcházením a když jí chtěl uklidnit, dal jí povel k noze, než hodil disk. A pak se samo muselo ukázat, jak nám jde „pusť“. Chvilku házel Standa, chvilku já.

 

Myslím, že malilinkatý pokrok šel vidět. Dokonce i Míša se o něčem takovém zmínila. Mám radost, hlavně kvůli Arwen. Jde vidět,  že jí to baví a mě taky. Jo, a Standu to taky chytlo.

 

Budeme teď trénovat oba dva s Arwen. Stačí používat stejné povely a metody a není problém.

 

No, disky nesou dost blbě Arwenky zákus, takže budeme muset pilovat. Snad nějakou chvilku ještě vydrží.

Obrazek
border kolie Airine - nejhodnější účastnice tréninku

 

Další trénink je 17. listopadu, ale to je taky Mezinárodní výstava psů v Letňanech. Sice nevystavujeme, ale jdeme omrknout hafánky a podpořit kamarády. Možná půjde jenom Standa s Arwen na trénink. Výstava pro ně fakt není. NO, uvidíme.

Obrazek
Standa s Míšou a poslušná Arwenka