Jdi na obsah Jdi na menu
 

Frisbee - náš první trénink

20. 10. 2007

Fotky, které jsem stihla - moc jich není - ZDE. Příště jich bude 100% víc.

Nic nedokáže Arwen tak nažhavit jako aportování čehokoliv. Klacíky, míčky, dokonce i kameny - všechno vyštěká a snaží se ukořistit. Proto jsem se rozhodla zkusit s ní sport jménem frisbee.

 

Domluvila jsem se přes internet, že to zkusíme s Androvými. V sobotu ráno jsme si mohli polenošit v posteli, protože trénink je až od 14:00 hodin. Museli jsme autobusem, metrem a ještě tramvají. Dojeli jsme na zastávku „Nádraží Braník“. Cestou jsem zahlédla na zastávce blondýnku s borderkou. Hned jsem si říkala, že to bude taky adeptka na trénink na frisbee. Nenápadně jsem na ní počkala na zastávce a pronásledovala jsem jí až na louku u Vltavy, kde se to mělo konat. Ještě že jela tramvají, jinak bych netrefila. A byla to dokonce „trenérka“ - Míša Andrová.

 

Na louce už čekala moje jmenovkyně a další zájemkyně o frisbee. Sebou měla krásné labradorky, matku s dcerou. Učit frisbee se měla jen ta mladší. Dalším pejskem na louce byla Arnika, border kolie Míši a později i Airine, opět border kolie Jany, která není úplným nováčkem a moc nám taky pomohla.

Obrazek

Okoukli jsme disky, naučili jsme se techniky hodů, ovšem až budeme umět opravdu házet, bude trvat ještě dlouho. Chvilku jsme pracovali s hafany, ale je pravda, že většinu tréninku byla Arwen a ostatní psi přivázaní u stromu. Arwen vyváděla jak pominutá, ale nebyla jediná. Trochu mě to mrzí, ale i tak si myslím, že to má cenu jí tam nechat a naučit se pořádně házet. Chci to umět, abych jí pak neublížila. Takže se psem se hází převážně jen tzv. roller (snad to mám dobře napsané) což je prý lehký hod (mě jde teda nejhůř) a hlavně pes při něm nemusí skákat (disk se válí po zemi), takže je malá pravděpodobnost, že by si ublížil.

 

S Arwenkou byl největší problém u pouštění disků a okamžité donášení talířů. Ale já věřím, že se to naučíme.

 

Koupila jsem dva disky (prý odolné:-). Jeden za cenu 300, kč. Což je teda děs, ale Arwenku to baví, tak cena je vedlejší. Příští týden jdeme zase. Moc se těšíme.