Jdi na obsah Jdi na menu
 

Deštivý víkend u rodičů 19.-21.9.2008

24. 9. 2008

Ano, zrušila jsem naplánovanou akci Sen zvířat a nejela jsem ani na návštěvu ke Karlovým Varům za Kraslickou smečkou. Proč? Protože za prvé hlásili hnusné počasí, za druhé můj vesměs tolerantní Standa se nechtěl smířit s faktem, že opět jeden z mála společných volných víkendu bude trávit na nějaké psí akci s lidmi, s kterýma si nemá co říct, protože psa nepovažuje za střed vesmíru a za třetí protože jsem si chtěla na vlastní oči ověřit, zda si opravdu Jirka nenechal po mém výstupu minulý týden na potlachu říct a nenapravil život svým dvou psíkům.

I vyjela jsem v pátek v noci se Standou směr Strakonice, dále přes Volyň až do Lčovic. Poseděli jsme s mamkou, Arwen se uvelebila do křesla a vůbec ji nevadilo,že venku prší.

V sobotu řádila v rámci možností, mezi jednotlivými slejváky  a mrholení s bráchama na zahradě a dvoře. My pomáhali s obědem, následně si užívali domácí pohody. Prostě válendo grando. Co taky jinýho v takovým nečase. Jenže odpoledne jsme se vypravili do nedalekých Malenic na návštěvu známých, kteří shodou okolností bydlí vedle Jirky a jeho rodiny, kde by měli bydlet i jejich dva psi. Bohužel bydlet je honosný název pro to, co tam mají ti dva chudáci. Kotec je ve stejném stavu, jaký jsem ho viděla naposledy. Změnilo se jediné, na rádoby střeše mají naházené krámy, EUROpalety apod. Nevím, zda to byl účel takto zastřešit kotec, aby do něho nelilo, ale jsem si jistá, že tam lilo i tak. Bohužel náš foťák je už víc jak půl roku rozbitý a ten s nimž jsem nafotila pár posledních fotek jsem měla půjčený z firmy a musela jsem ho vrátit. Tudíž fotky nemám.

Nyní chci rozjet akci, kdy se pokusím sesbírat co nejvíce důkazů a referencí lidí, co také žijí v Malenicích a není jim lhostejný život těchto dvou miláčků a oznámit to na obec. Vím, říkáte si, že to asi nemá cenu, že to nikdo řešit nebude. Ovšem na to mám jasnou odpověď: "A co když jo a já tím pádem ty psiska zachráním". Nemůžu nic ztratit, maximálně naději v dobré jednání obce Malenice, které jsem si vždycky jen pochvalovala. ¨

V neděli bylo zase válendo a cesta domů. Jako většinou smutná a uplakaná...ovšem bráškové nás navštíví už tento víkend, takže vyrazíme s Arwenkou někam na procházku a vynahradíme si ten válecí víkend. Snad nám počasí bude přát.